Jak pomagać potrzebującym?

Masz wielkie serce i możliwości by pomagać innym, ale nie wiesz od czego zacząć? Jest wiele form pomocy, jedne są lepsze, drugie nieco mniej skuteczne, jednak należy pamiętać, że każda pomoc jest na wagę złota. Nawet 1 zł przekazane w szczytnym celu będzie odpowiednią kwotą. Poniżej przedstawiamy listę kilku z dostępnych na rynku opcji pomocy osobom potrzebującym.

Na pierwszy rzut weźmy pomoc na własną rękę. Taki rodzaj pomocy jest przez większość osób uważany za najbardziej satysfakcjonujący. Jak tego dokonać? To bardzo proste. Wystarczy rozejrzeć się dookoła i sprawdzić czy w naszym otoczeniu nie ma osób, którym przydałaby się pomoc. Zrobienie zakupów starszej osobie, pójście do apteki w celu wykupienia recepty czy wyprowadzenie psa osobie, która ma skręconą kostkę. Opcji jest wiele i wiele możliwości. Można również zarządzić zbiórkę pieniędzy na jakiś szczytny cel czy kupić prezenty na Boże Narodzenie osobom, których na takie dobra nie stać. Inną z opcji jest poszukanie zorganizowanych już przez jakąś organizację konkretną akcję i wziąć w niej udział jako wolontariusz, pomocnik, kierowca. Raczej nikt nie odmówi, pomoc zawsze może się przydać. Jeżeli jednak nie mamy serca do wolontariatu to przekazanie pewnej dozy środków pieniężnych na konto fundacji również będzie pomoce. Pamiętajmy jednak tylko o tym by wcześniej taką fundację czy organizację odpowiednio sprawdzić, by nie okazało się, że nasze pieniądze będą rozporządzane w sposób inny niż cel zbiórki pieniężnej.

Inną formą pomocy są świąteczne zbiórki żywności, które bardzo często są organizowane w sklepach, marketach i innych przybytkach. Zbierane podczas tych akcji produkty trafiają do jadłodajni dla osób ubogich, ale również do noclegowni, domów samotnych matek czy rodzin wielodzietnych, którym nie starcza pieniędzy nawet na podstawowe potrzeby. Możemy również wspomaga potrzebujących kupując konkretne produkty czy kartki świąteczne. Pieniądze z zakupu takich przedmiotów częściowo trafiają na konta fundacji czy organizacji takich jak UNICEF, Fundacja Anny Dymnej czy Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Jedną z bardzo popularnych pomocy jest również wzięcie udziału w projekcie Szlachetnej Paczki wolontariusz lub darczyńca i pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Raz do roku również jest organizowany Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zbiera pieniądze na różne cele, ale głównie na te związane z najbardziej bezbronnymi, a więc dziećmi, niemowlętami czy noworodkami. Opcji jest wiele, wystarczy pomyśleć, wybrać jedną i pomagać.