Zbiórki pieniędzy na siepomaga.pl

W Polsce istnieje wiele portali internetowych prowadzących zbiórki pieniędzy na osoby potrzebujące czy niepełnosprawne. Jednym z największych jednak jest portal siepomaga.pl, który już od kilku latach pomaga spełniać marzenia.

Portale Internetowe, które mają na celu zbieranie pieniędzy na konkretne cele dla osób potrzebujących muszą budzić zaufanie ludzi, tak by Ci wiedzieli, że ich pieniądze idą na odpowiedni cel. Status takiego portalu osiągnął na pewno omawiany przez nas portal. Przez ostatnie lata zebrał on już ponad 300 milionów złotych, które wpłaciło już ponad 2 miliony darczyńców. Fundacja siepomaga działa bardzo profesjonalnie i rzeczowo. Każda osoba potrzebująca na portalu otrzymuje swojego osobistego opiekuna, który jest odpowiedzialny za rzetelne opisanie każdej historii, ale również za całą komunikację poprzez wszelkiej maści portale internetowe, newslettery. Wszelkie pieniądze trafiające na konto fundacji są darowiznami, z których to fundacja opłaca faktury za leczenie osób potrzebujących lub zakup niezbędnego sprzętu. Takie działanie ma swoje plusy podatkowe, ponieważ właśnie przy takim działaniu Urząd Skarbowy nie nalicza podatku i większa kwota może trafić do osób potrzebujących. Fundacja podlega kontroli Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, dlatego można uznać, że jest rzetelna, a świadczone przez nią usługi są wiarygodne.

Każda kwota wpłacona do fundacji jest odpowiednio weryfikowana. Taka weryfikacja jest 3-eatapowa. Etap 1 polega na szybkim sprawdzeniu dokumentacji osoby potrzebującej. Jeżeli dana osoba jest podopiecznym fundacji to ona za to odpowiada, jeżeli jest podopiecznym innej organizacji pozarządowej to taka fundacja partnerska ma obowiązek odpowiedniej weryfikacji dokumentacji. Etap 2 dotyczy ustalenia kwoty zbiórki oraz celu zbiórki. Tutaj weryfikacja polega na sprawdzeniu dokumentacji kwalifikującej do leczenia czy też zakupu odpowiedniego sprzętu medycznego. Może to być faktura pro forma czy kwalifikacja do leczenia. Ostatni etap polega na przeprowadzeniu rozmowy z osobą potrzebującą. Pracownik fundacji kontaktuje się z daną osoba lub jej opiekunem jeszcze przed upublicznieniem zbiórki. Taka rozmowa ukazuje potrzeby danej osoby, ale jest również odpowiednim momentem na weryfikację dokumentacji z rzeczywistością oraz faktycznymi potrzebami i rozwianiem ewentualnych wątpliwości. Fundacja daje różne możliwości przekazywania pieniędzy na osoby potrzebujące. Może to być płatność online, płatność tradycyjna lub płatność poprzez wysłanie SMS. Nowoczesna technologia jest coraz bardziej powszechna ułatwiając tak szczytne akcje, jak te które są przeprowadzane przez fundację siepomga.pl